Pasternack PE3C3221-36
Part No.:
PE3C3221-36
Datasheet:
AetrixPE3C3221-36.pdf
Description:
COAX CBL MMCX TO SMP
Shipping
Inventory:344
Comments
PE3C3221-36 Specifications
Style:
MMCX to SMP
1st Connector:
MMCX Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMP Jack, Right Angle
2nd Contact Gender:
Female
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz