Pasternack PE3C3314-36
Part No.:
PE3C3314-36
Datasheet:
AetrixPE3C3314-36.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO BNC
Shipping
Inventory:370
Comments
PE3C3314-36 Specifications
Style:
BNC to BNC
1st Connector:
BNC Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
BNC Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz