Pasternack PE3C3331/HS-12
Part No.:
PE3C3331/HS-12
Datasheet:
AetrixPE3C3331/HS-12.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SMA
Comments
PE3C3331/HS-12 Specifications
Style:
BNC to SMA
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
BNC Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-316 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C