Pasternack PE3C3350/HS-24
Part No.:
PE3C3350/HS-24
Datasheet:
AetrixPE3C3350/HS-24.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SMA
Shipping
Inventory:139
Comments
PE3C3350/HS-24 Specifications
Style:
BNC to SMA
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
BNC Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C