Pasternack PE3C3375-72
- Part No.:
- PE3C3375-72
- Datasheet:
PE3C3375-72.pdf
- Description:
- BNC Male to BNC Male Right Angle
PE3C3375-72 Specifications
- Style:
- BNC to BNC
- 1st Connector:
- BNC Plug
- 2nd Connector:
- BNC Plug, Right Angle
- Length:
- 72.0" (1.8m) 6.0'
- Cable Type:
- RG-179
- Cable Impedance:
- 75 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms