Pasternack PE3C3391-72
- Part No.:
- PE3C3391-72
- Datasheet:
PE3C3391-72.pdf
- Description:
- COAX CBL BNC TO BNC
PE3C3391-72 Specifications
- Style:
- BNC to BNC
- 1st Connector:
- BNC Plug
- 2nd Connector:
- BNC Plug, Right Angle
- Length:
- 72.0" (1.8m) 6.0'
- Cable Type:
- RG-316
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 1 GHz