Pasternack PE3C3410-72
- Part No.:
- PE3C3410-72
- Datasheet:
PE3C3410-72.pdf
- Description:
- COAX CBL BNC TO SMC
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:603
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3C3410-72 Specifications
- Style:
- BNC to SMC
- 1st Connector:
- BNC Plug
- 2nd Connector:
- SMC Plug, Right Angle
- Length:
- 72.0" (1.8m) 6.0'
- Cable Type:
- RG-316
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 3 GHz
- Color:
- Tan
- Features:
- Operating Temperature:
- -55°C ~ 165°C