Pasternack PE3C3528/HS-12
Part No.:
PE3C3528/HS-12
Datasheet:
AetrixPE3C3528/HS-12.pdf
Description:
COAX CBL 10-32 TO BNC
Comments
PE3C3528/HS-12 Specifications
Style:
10-32 to BNC
1st Connector:
10-32 Plug
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
BNC Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-316 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
2 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C