Pasternack PE3C3584-48
- Part No.:
- PE3C3584-48
- Datasheet:
PE3C3584-48.pdf
- Description:
- COAX CBL SMP TO SMP
PE3C3584-48 Specifications
- Style:
- SMP to SMP
- 1st Connector:
- SMP Jack, Right Angle
- 1st Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector:
- SMP Jack, Right Angle
- 2nd Contact Gender:
- Female
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-316
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 3 GHz
- Color:
- Tan
- Features:
- Operating Temperature:
- -55°C ~ 165°C