Pasternack PE3C3584/PH90-36
Part No.:
PE3C3584/PH90-36
Datasheet:
AetrixPE3C3584/PH90-36.pdf
Description:
COAX CBL SMP TO SMP
Comments
PE3C3584/PH90-36 Specifications
Style:
SMP to SMP
1st Connector:
SMP Jack, Right Angle
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
SMP Jack, Right Angle
2nd Contact Gender:
Female
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C