Pasternack PE3C3586-24
Part No.:
PE3C3586-24
Datasheet:
AetrixPE3C3586-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMP
Shipping
Inventory:690
Comments
PE3C3586-24 Specifications
Style:
SMA to SMP
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
SMP Jack, Right Angle
2nd Contact Gender:
Female
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz