Pasternack PE3C3614LF/HS-24
Part No.:
PE3C3614LF/HS-24
Datasheet:
AetrixPE3C3614LF/HS-24.pdf
Description:
BNC Male to Push-On SMP Female C
Comments
PE3C3614LF/HS-24 Specifications
Style:
BNC to SMP
1st Connector:
BNC Plug
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
SMP Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-178
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz