Pasternack PE3C3643/HS-50CM
Part No.:
PE3C3643/HS-50CM
Datasheet:
AetrixPE3C3643/HS-50CM.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Shipping
Inventory:951
Comments
PE3C3643/HS-50CM Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
N-Type Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C