Pasternack PE3C3675-12
Part No.:
PE3C3675-12
Datasheet:
AetrixPE3C3675-12.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Comments
PE3C3675-12 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
N-Type Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
PE-SR402FLJ
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
8 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C