Pasternack PE3C3768LF/HS-48
- Part No.:
- PE3C3768LF/HS-48
- Datasheet:
PE3C3768LF/HS-48.pdf
- Description:
- COAX CBL SMA TO N-TYPE
- Shipping:
Inventory:317
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3C3768LF/HS-48 Specifications
- Style:
- SMA to N-Type
- 1st Connector:
- SMA Plug
- 2nd Connector:
- N-Type Jack
- 2nd Contact Gender:
- Female
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- LMR 195
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 5.8 GHz
- Color:
- Black
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 85°C