Pasternack PE3C3817LF/HS-36
Part No.:
PE3C3817LF/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3C3817LF/HS-36.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SMB
Shipping
Inventory:176
Comments
PE3C3817LF/HS-36 Specifications
Style:
BNC to SMB
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
SMB Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C