Pasternack PE3C3821-50CM
Part No.:
PE3C3821-50CM
Datasheet:
AetrixPE3C3821-50CM.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MMCX
Shipping
Inventory:475
Comments
PE3C3821-50CM Specifications
Style:
SMA to MMCX
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
MMCX Plug, Right Angle
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
RG-178
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz