Pasternack PE3C3919-36
Part No.:
PE3C3919-36
Datasheet:
AetrixPE3C3919-36.pdf
Description:
COAX CBL RP-SMA TO N-TYPE
Comments
PE3C3919-36 Specifications
Style:
RP-SMA to N-Type
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
RP-SMA Plug
2nd Contact Gender:
Female
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C