Pasternack PE3C3935-36
Part No.:
PE3C3935-36
Datasheet:
AetrixPE3C3935-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MMCX
Comments
PE3C3935-36 Specifications
Style:
SMA to MMCX
1st Connector:
MMCX Plug
2nd Connector:
SMA Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C