Pasternack PE3C3935-72
- Part No.:
- PE3C3935-72
- Datasheet:
PE3C3935-72.pdf
- Description:
- COAX CBL SMA TO MMCX
PE3C3935-72 Specifications
- Style:
- SMA to MMCX
- 1st Connector:
- MMCX Plug
- 1st Contact Gender:
- Male
- 2nd Connector:
- SMA Jack
- 2nd Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 2nd Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- Length:
- 72.0" (1.8m) 6.0'
- Cable Type:
- RG-316
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 3 GHz
- Color:
- Tan
- Features:
- Operating Temperature:
- -55°C ~ 155°C