Pasternack PE3C4138-50CM
Part No.:
PE3C4138-50CM
Datasheet:
AetrixPE3C4138-50CM.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Comments
PE3C4138-50CM Specifications
Packaging:
Retail Package
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
SPP-250LLPL
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz