Pasternack PE3C4164LF-12
Part No.:
PE3C4164LF-12
Datasheet:
AetrixPE3C4164LF-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO TNC
Shipping
Inventory:350
Comments
PE3C4164LF-12 Specifications
Packaging:
Retail Package
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz