Pasternack PE3C4399-48
- Part No.:
- PE3C4399-48
- Datasheet:
PE3C4399-48.pdf
- Description:
- COAX CBL N-TYPE TO SSMC
- Shipping:
Inventory:116
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3C4399-48 Specifications
- Style:
- N-Type to SSMC
- 1st Connector:
- N-Type Plug
- 2nd Connector:
- SSMC Plug
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-178
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 2 GHz
- Color:
- Tan
- Features:
- Operating Temperature:
- -55°C ~ 165°C