Pasternack PE3C4403-72
- Part No.:
- PE3C4403-72
- Datasheet:
PE3C4403-72.pdf
- Description:
- COAX CBL SSMC TO SSMC
- Shipping:
Inventory:214
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3C4403-72 Specifications
- Style:
- SSMC to SSMC
- 1st Connector:
- SSMC Plug
- 2nd Connector:
- SSMC Plug
- Length:
- 72.0" (1.8m) 6.0'
- Cable Type:
- RG-316
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 3 GHz