Pasternack PE3C4418-36
Part No.:
PE3C4418-36
Description:
SSMC Plug Right Angle to TNC Mal
Shipping
Inventory:139
Comments
PE3C4418-36 Specifications
Style:
SSMC to TNC
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
500 MHz