Pasternack PE3C4478-18
Part No.:
PE3C4478-18
Datasheet:
AetrixPE3C4478-18.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO SSMC
Comments
PE3C4478-18 Specifications
Style:
N-Type to SSMC
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
SSMC Plug, Right Angle
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Type:
RG-316 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz