Pasternack PE3C4478-60
- Part No.:
- PE3C4478-60
- Datasheet:
PE3C4478-60.pdf
- Description:
- COAX CBL N-TYPE TO SSMC
PE3C4478-60 Specifications
- Style:
- N-Type to SSMC
- 1st Connector:
- N-Type Plug
- 2nd Connector:
- SSMC Plug, Right Angle
- Length:
- 60.0" (1.5m) 5.0'
- Cable Type:
- RG-316 DS
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 1 GHz