Pasternack PE3C4529/HS-12
Part No.:
PE3C4529/HS-12
Datasheet:
AetrixPE3C4529/HS-12.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Shipping
Inventory:238
Comments
PE3C4529/HS-12 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C