Pasternack PE3C4558-12
Part No.:
PE3C4558-12
Datasheet:
AetrixPE3C4558-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMP MINI
Shipping
Inventory:432
Comments
PE3C4558-12 Specifications
Style:
SMA to SMP Mini
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMP Mini Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
0.086" Flexible Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz