Pasternack PE3C4627-24
Part No.:
PE3C4627-24
Datasheet:
AetrixPE3C4627-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMP
Comments
PE3C4627-24 Specifications
Style:
SMA to SMP
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMP Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
10 GHz