Pasternack PE3C4675-12
Part No.:
PE3C4675-12
Datasheet:
AetrixPE3C4675-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO N-TYPE
Shipping
Inventory:159
Comments
PE3C4675-12 Specifications
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C