Pasternack PE3C4918-12
Part No.:
PE3C4918-12
Datasheet:
AetrixPE3C4918-12.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO BMA
Shipping
Inventory:104
Comments
PE3C4918-12 Specifications
Style:
BNC to BMA
1st Connector:
BMA Plug
2nd Connector:
BNC Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
PE-SR402FLJ
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C