Pasternack PE3C5030-24
Part No.:
PE3C5030-24
Datasheet:
AetrixPE3C5030-24.pdf
Description:
COAX CBL RP-SMA TO N-TYPE
Shipping
Inventory:177
Comments
PE3C5030-24 Specifications
Style:
RP-SMA to N-Type
1st Connector:
RP-SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz