Pasternack PE3C5504-18
- Part No.:
- PE3C5504-18
- Datasheet:
PE3C5504-18.pdf
- Description:
- Smooth Bore SMP Male Bulkhead to
- Shipping:
Inventory:357
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3C5504-18 Specifications
- Style:
- SMP to Cable
- 1st Connector:
- SMP Plug
- 1st Contact Gender:
- Male
- 1st Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 1st Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- 2nd Connector:
- Cable (Round)
- Length:
- 18.00" (457.20mm)
- Cable Type:
- RG-405
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms