Pasternack PE3C5612-24
- Part No.:
- PE3C5612-24
- Datasheet:
PE3C5612-24.pdf
- Description:
- COAX CBL TRB TO CABLE
- Shipping:
Inventory:139
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3C5612-24 Specifications
- Style:
- 1.0/2.3 to SMA
- 1st Connector:
- 1.0/2.3 Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- 1st Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 1st Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- 2nd Connector:
- SMA Plug, Right Angle
- 2nd Contact Gender:
- Male
- Length:
- 24.00" (609.60mm)
- Cable Type:
- RG-316
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms