Pasternack PE3C5874-12
Part No.:
PE3C5874-12
Datasheet:
AetrixPE3C5874-12.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO QMA
Comments
PE3C5874-12 Specifications
Style:
N-Type to QMA
1st Connector:
N-Type Plug
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
QMA Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
SPP-250LLPL
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz