Pasternack PE3C5874-60
- Part No.:
- PE3C5874-60
- Datasheet:
PE3C5874-60.pdf
- Description:
- COAX CBL N-TYPE TO QMA
PE3C5874-60 Specifications
- Packaging:
- Bag
- Style:
- N-Type to QMA
- 1st Connector:
- N-Type Plug
- 2nd Connector:
- QMA Plug, Right Angle
- Length:
- 60.0" (1.5m) 5.0'
- Cable Type:
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 5.8 GHz
- Color:
- Blue
- Features:
- Operating Temperature:
- -55°C ~ 165°C