Pasternack PE3C5918-12
Part No.:
PE3C5918-12
Datasheet:
AetrixPE3C5918-12.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SMA
Shipping
Inventory:128
Comments
PE3C5918-12 Specifications
Style:
BNC to SMA
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
BNC Plug, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-179
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
75 Ohms
Overall Impedance:
75 Ohms
Frequency - Max:
500 MHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C