Pasternack PE3C5918-24
Part No.:
PE3C5918-24
Datasheet:
AetrixPE3C5918-24.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SMA
Shipping
Inventory:128
Comments
PE3C5918-24 Specifications
Style:
BNC to SMA
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
BNC Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-179
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
75 Ohms
Overall Impedance:
75 Ohms
Frequency - Max:
500 MHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C