Pasternack PE3C5945-12
Part No.:
PE3C5945-12
Datasheet:
AetrixPE3C5945-12.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SMB
Shipping
Inventory:996
Comments
PE3C5945-12 Specifications
Style:
BNC to SMB
1st Connector:
BNC Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMB Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-58
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz