Pasternack PE3C5988-18
Part No.:
PE3C5988-18
Datasheet:
AetrixPE3C5988-18.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO N-TYPE
Shipping
Inventory:103
Comments
PE3C5988-18 Specifications
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
8 GHz