Pasternack PE3C6024/HS-24
Part No.:
PE3C6024/HS-24
Datasheet:
AetrixPE3C6024/HS-24.pdf
Description:
COAX CBL MMCX TO SMB
Shipping
Inventory:335
Comments
PE3C6024/HS-24 Specifications
Style:
MMCX to SMB
1st Connector:
SMB Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
MMCX Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C