Pasternack PE3C6058-36
- Part No.:
- PE3C6058-36
- Datasheet:
PE3C6058-36.pdf
- Description:
- COAX CBL RP-SMA TO MCX
PE3C6058-36 Specifications
- Style:
- RP-SMA to MCX
- 1st Connector:
- RP-SMA Jack
- 2nd Connector:
- MCX Plug
- Length:
- 36.00" (914.40mm)
- Cable Type:
- RG-316
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms