Pasternack PE3C6147/HS2-12
Part No.:
PE3C6147/HS2-12
Datasheet:
AetrixPE3C6147/HS2-12.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO MHV
Shipping
Inventory:797
Comments
PE3C6147/HS2-12 Specifications
Style:
BNC to MHV
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
MHV Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-58
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
300 MHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C