Pasternack PE3C6158LF-12
Part No.:
PE3C6158LF-12
Datasheet:
AetrixPE3C6158LF-12.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO MHV
Comments
PE3C6158LF-12 Specifications
Style:
N-Type to MHV
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
MHV Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
300 MHz