Pasternack PE3C6158LF-24
Part No.:
PE3C6158LF-24
Datasheet:
AetrixPE3C6158LF-24.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO MHV
Comments
PE3C6158LF-24 Specifications
Style:
N-Type to MHV
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
MHV Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
300 MHz