Pasternack PE3C6173-12
Part No.:
PE3C6173-12
Datasheet:
AetrixPE3C6173-12.pdf
Description:
Plenum 4.1/9.5 Mini DIN Male Rig
Comments
PE3C6173-12 Specifications
Style:
4.1/9.5 to 4.3/10
1st Connector:
4.1/9.5 Plug, Right Angle
2nd Connector:
4.3/10 Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
SPP-250LLPL
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Blue
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C