Pasternack PE3C6187-36
Part No.:
PE3C6187-36
Datasheet:
AetrixPE3C6187-36.pdf
Description:
COAX CBL 4.1/9.5 TO 7/16 DIN
Comments
PE3C6187-36 Specifications
Style:
4.1/9.5 to 7/16 DIN
1st Connector:
4.1/9.5 Plug, Right Angle
2nd Connector:
7/16 Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Blue
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C