Pasternack PE3C6190-36
Part No.:
PE3C6190-36
Datasheet:
AetrixPE3C6190-36.pdf
Description:
COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE
Comments
PE3C6190-36 Specifications
Style:
7/16 DIN to N-Type
1st Connector:
7/16 Plug
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz