Pasternack PE3C6190-60
- Part No.:
- PE3C6190-60
- Datasheet:
PE3C6190-60.pdf
- Description:
- COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE
PE3C6190-60 Specifications
- Style:
- 7/16 DIN to N-Type
- 1st Connector:
- 7/16 Plug
- 2nd Connector:
- N-Type Jack
- 2nd Contact Gender:
- Female
- Length:
- 60.0" (1.5m) 5.0'
- Cable Type:
- SPP-250LLPL
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 5.8 GHz